21 Ocak 2015 Çarşamba

Kitap Tanıtımı: Peygamber-H.Z. Bonçe (Çekiliş)

“Hâlâ anlamadın değil mi? Ben Cebrail'im. Tanrı’nın dört büyük meleğinden biri...” diyen adam, Ahmet'in şaşkın bakışlarıyla karşılaşınca devam etti.

“Sen de Tanrı’nın elçilerinden birisin.”


YENİ PEYGAMBER BİR TÜRK! YANİ, SAYILIR.

İlk randevusunda ekilen bir kız, hoşlandığı adamdan özür olarak şu cümleyi duyar: "Sana gelirken Cebrail'le karşılaştım."

Bu roman, bir kıza bu cümleyi kurabilen bir adam hakkındadır ve bu adam kesinlikle bir yalancı değildir.

Gönülsüz peygamber Ahmet'in Üsküdar'ın dar ara sokaklarından birinde başlayan macerası, peşine takılan Vatikan ve CIA ile ölümcül bir kaçışa dönüşür. Düşmanları sahip oldukları tüm teknolojiyi ve insan gücünü Ahmet'i yakalamak üzere seferber ederlerken Ahmet'in hayatta kalmak ve peygamberliğini yaymak için sahip olduklarının listesi şu şekildedir: İnsan gücü olarak kötürüm annesi ve yeni kız arkadaşı; teknoloji olarak bir Reno Twingo; silah olarak da... Iıı, silah yok!

Kıyamete kadar sürecek olan macera başlıyor!


ALINTILAR:

 İnsanların gazabı mı, Tanrı’nın gazabı mı daha korkutucu diye o an sorsalar, insanların, derdi. Cehalet hep en çok korktuğu şey olmuştu Ahmet’in. Tanrı en azından bağışlayıcıydı, en azından bildiği kadarıyla. İnsanın kindarlığı ise şüphe götürmezdi.

★ Evet. Arada küsüyor. İnan bana onun yerinde kim olsa küser. Yarattığı, her şeyden üstün tuttuğu yaratıklara bakar mısın? Ne halde olduğunuza bakar mısın? Emin ol, Tanrı bu evrenin en mutsuzu.

★ Bilgi çok daha güçlüydü silahtan.

★ Akıl ve azimden ziyade şansın da hayatta önemli bir rol oynadığını, daha yolun başında öğrenmişti.

Çekiliş 30 Ocak Cuma günü sonlanacak, 31 Ocak Cumartesi günü sonuçlar açıklanacaktır...
Buradan katılabilirsiniz...